Antonio Rudiger së shpejti në Chelsea

Chelsea shpreson të përfundojë marrëveshjen e tyre për të nënshkruar qendër mbrojtësin e Romës Antonio Rudiger në ditët e ardhshme, sipas Sky Sports.

Klubet tashmë kanë rënë dakord për një tarifë që mund të rritet deri në 34 milionë funta për 24-vjeçarin ndërkombëtar të Gjermanisë. Rudiger ka kaluar dy sezonet e fundit në Serie A, duke iu bashkuar Romës në hua në fillim të sezonit 2015-16 dhe pastaj duke u bashkuar me klubin në një bazë të përhershme verën e kaluar për 7.6 milionë funta.

Ai ndihmoi Romët të përfundonin të dytë në sezonin e fundit të Italisë, pasi siguruan kualifikimin për Ligën e Kampionëve.

Rudiger do të jetë shtesa e dytë në skuadrën e Antonio Conte këtë verë, pas portierit të Manchester City Willy Caballero.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *