Antonio Conte thotë se “thashethemet” nuk do të ndikojnë tek lojtarët e tij

Trajneri i Chelsea-it Antonio Conte këmbëngul se lojtarët e tij nuk janë duke u prekur negativisht nga “thashethemet” që rrethojnë të ardhmen e tij.

Conte e gjen veten nën presion në Stamford Bridge pas humbjeve të njëpasnjëshëme nga Bournemouth dhe Watford, me Chelsea-in jashtë katër ekipeve të para, përpara vizitës së West Brom të hënën. Italiani këmbëngul se mbetet “tërësisht” i angazhuar për Chelsea-in dhe thotë se fokusi i vetëm i skuadrës së tij është në fitoren e argjendit këtë sezon.

“Sinqerisht unë nuk mendoj se biseda për të ardhmen time mund të ndikojë tek lojtarët,” tha Conte. “Ndryshe nga ndeshja e parë që kemi humbur kundër Burnley-it, kjo mund të ndodhë.

“Unë mendoj se lojtarët e mi janë duke u përdorur për këto thashetheme dhe këto spekulime, por sigurisht që jam shumë i lumtur me angazhimin e lojtarëve, sjelljen e lojtarëve sepse ata më tregojnë çdo ditë që duan të kapërcejnë këtë situatë shtoi Conte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *