Antonio Conte thotë se nuk është i shqetësuar për gjendjën e skuadrës së tij

Menaxheri i Chelseait Antonio Conte thotë se nuk është i shqetësuar për gjendjën e skuadrës së tij në javët e fundit të transferimit pas një disfatë 3-2 nga Burnley.

Chelseai panë dy lojtar Gary Cahill dhe Cesc Fabregas të shkarkuar në Stamford Bridge, dhe pavarësisht një loje të mir në pjesën e dyt ata nuk mundën të rrëmbejn një pikë. Disa kanë argumentuar se skuadra e Chelsea është më e dobët se në fund të sezonit të kaluar pas largimit të John Terry, shitjes së Nemanja Matiç dhe daljes së afërt të Diego Costa, por Conte nuk është i shqetësuar.

Kur u pyet për tregun e transferimeve, Conte i tha Sky Sports: “Mendoj se duhet të jemi të fokusuar për të punuar shumë, për të vazhduar punën, me këta lojtarë.

“Për tregun e transferimeve klubi po përpiqet të bëjë më të mirën, nuk jam i shqetësuar, jam gati të luftoj me këta lojtarë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *