Antonio Conte: Ruben Loftus-Cheek dhe Tammy Abraham janë e ardhmja e Chelsea-it

Ruben Loftus-Cheek dhe Tammy Abraham janë përshkruar si “e ardhmja për Chelsea” nga Antonio Conte.

Dyshja angleze u thirrën në skuadrën e fundit nga Gareth Southgate për miqësoret me Gjermaninë dhe Brazilin. Loftus-Cheek, 21 vjeç, dhe Abrahami, 20 vjeç, u paraqitën në të dyja ndeshjet në Wembley, dhe i pari u emërua njeri i ndeshjes në debutimin e tij kundër Gjermanisë. Loftus-Cheek është aktualisht në huazim tek Crystal Palace, me Abrahamin në huazim tek Swansea, por Conte këmbënguli se ata janë të dy shumë në planet e Chelsea-it.

Ai tha: “Mendoj se po flasim për dy lojtarë të rinj të mirë. Ruben dhe Tammy do të jenë e ardhmja për Chelsean.

“Tani është e drejtë që ata të luajnë rregullisht. Ruben tha se rruga e tij është e përsosur dhe të luajë rregullisht këtë sezon është shumë e rëndësishme për zhvillimin e tij. “Pastaj ai mund të kthehet dhe të luajë për Chelsea me maturi më të madhe”.

Conte tha se Loftus-Cheek dhe Abraham mund të marrin frymëzim nga Andreas Christensen, i cili tani është në ekipin e parë të Chelsea-it që ka kaluar dy vjet në huazim me Borussia Monchengladbach. Ai ka thënë: “Është e njëjta rrugë si Christensen, ai ka luajtur për dy vjet në huazim dhe tani ai luan rregullisht për Chelsea-in, ai është i ri, por një lojtar i rëndësishëm i Chelsea-it”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *