Antonio Conte: Nuk jam i shqetësuar nga kërcënimet për shkarkim

Antonio Conte këmbëngul se nuk është i shqetësuar për kërcënimin e shkarkimit nga detyra si trajner i Chelsea-it, por pranon se ka probleme me gjumin për shkak të “situatave të vështira”.

Chelseai po bëhet gjithnjë e më shumë i frustruar kur Conte duket se kritikon publikisht politikën e tyre të transferimeve, sipas Sky Sports News. Megjithatë, Conte u kthye në komentet e mëparshme të premten, duke thënë se strategjia e Chelsea-it është “e drejtë” dhe ai do të jetë i lumtur edhe nëse klubi nuk do të bëjë më shumë nënshkrime në janar.

Kur u pyet për tensionet në Stamford Bridge, Conte ishte i interesuar të theksonte se presionet në Chelseai të cilët kanë pasur 10 menaxherë e më parshëm në 14 vitet e fundit nuk janë unike për të.

“Nëse ju shikoni hapat ju mund të shihni se në 14 vjet, 10 menaxherë janë shkarkuar në këtë klub,” tha Conte. “Në të njëjtën kohë kur je i sigurt për punën tënde, unë jam shumë i relaksuar. Nuk i marr këto lloj shqetësimesh.”

Chelseai, i cili do të jetë pa të lënduarin Alvaro Morata për vizitën e së dielës në Newcastle, mbetet në kërkim të një sulmuesi në dritaren e transferimeve të janarit dhe Conte pranon se ka netë pa gjumë mbi çështjet e përzgjedhjes.

“Nuk është e thjeshtë, por ju e dini që unë jetoj për këtë punë me pasion të madh dhe dashuri të madhe”, tha ai. “Për këtë arsye, nganjëherë nuk fle kur më duhet të merrem me situata të vështira. “Unë përpiqem të bëj më të mirën për ekipin, për lojtarët dhe për tifozët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *