Antonio Conte: Nuk jam i sgurt për të ardhmen e Michy Batshuayi-t

Bosi i Chelsea-it Antonio Conte nuk është i sigurt për të ardhmen e Michy Batshuayi pavarësisht se belgu është në planet e Contes për ndeshjen e së mërkurës kundër Bournemouth.

Batshuayi është pjesë e një transferimi potencial që mund ta shohë atë të bashkohet me Borussia Dortmund si zëvendësim i Pierre-Emerick Aubameyang, me Aubameyang që do të bashkohet me Arsenalin, i cili mund të shesë Olivier Giroud te Chelseai. Batshuayi ka qenë gjithashtu subjekt i një shkëmbim huazimi me Fernando Llorenten të Tottenham, por ai është në mendimet e Contes për ndeshjen kundër Bournemouth në ditën e fundit të transferimeve, duke nisur pak më shumë se tre orë para mbylljes në orën 11:00.

Conte ka thënë: “Ai është në gjendje që të luaj për ndeshjen e së nesërmes. Nuk e di (për një lëvizje në Dortmund) Tani ai është një lojtar i Chelsea-it dhe për këtë arsye ai është në planet e mia.

“Alvaro Morata është i lënduar dhe unë nuk kam mundësi të tjera, sidomos kur Willian është i lënduar gjithashtu. Eden Hazard mund të luaj numërin nëntë, por pastaj të gjejë një zgjidhje për të gjetur një numër tjetër 10.

“Në këtë situatë, trajneri duhet të flasë me lojtarin që është i përfshirë në këtë lloj situate. Kjo situatë e Batshuayi-t nuk është e thjeshtë. “Ka vetëm një ditë, nuk është situata më e mirë për mua, as për lojtarin, por tregu i transferimeve në përgjithësi nuk është i thjeshtë, për të gjetur një zgjidhje për lojtarët që do të hyjnë. Lojtarët e dinë situatën shumë mirë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *