Antonio Conte konfirmon se do të pranojë akuzën e FA-s pas largimit të tij në mesjavë

Trajneri i Chelseat Antonio Conte thotë se do të pranojë akuzën e tij për sjellje të pahijshme nga FA dhe do të paguajë gjobën pas largimit të tij kundër Swansea në natën e së mërkurës.

Italiani u dërgua në tribunë nga arbitri Neil Swarbrick në fund të gjysmës së parë të fitores 1-0 të Chelsea-it, pasi u zemërua duke protestuar për dhënien e një goditjeje nga Swansea. Më vonë kërkoi falje për Swarbrick dhe zyrtarin e katërt Lee Mason, por u akuzua të enjten. Conte kishte të martën, më 5 dhjetor, deri në orën 18:00, për t’u përgjigjur, por nuk planifikon të kontestojë akuzën dhe do të pranojë dënimin, i cili parashikohet të jetë një gjobë prej  8,000 funtave pasi ai është subjekt i një akuze standarde të FA-s.

Duke folur përpara përplasjes në Premier League të së Shtunës me Newcastle, Conte tha: “Unë mendoj se është e drejtë të pranoni dhe të paguani gjobën. “Unë dua ta respektoj këtë vendim dhe gjithashtu ta paguaj këtë gjobë.”

Ndërsa pranon vendimin, Conte beson se Swarbrick duhet të mësojë nga ajo gjithashtu. Conte shtoi: “Unë gjithashtu dua që gjyqtari të mësojë diçka. Për mua, Swansea po humbiste kohë. “Në këtë rast gjyqtari duhet të përpiqet të mbrojë ekipin që dëshiron të fitojë, dëshirojnë të luajnë futboll. “Isha i zemëruar, sepse pavarësisht se dy herë i thashë shikuesit të katërt zyrtar, ata janë duke humbur shumë kohë.” Unë e thërras këtë, e pranoj vendimin e gjyqtarit “.

Conte, megjithatë, këmbëngul se nuk do të ndryshojë sjelljen e tij të animuar. “Për çfarë? Për këtë? Jo,” tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *