Antonio Conte: Çmimi i ulët për Alexis Sanchez nga Arsenali është marrëveshje e mirë

Bosi i Chelsea-it Antonio Conte thotë se do të ishte një investim i mirë për të blerë Alexis Sanchez nga Arsenali këtë janar për një pjesë të vlerës së tij.

Sky Sports News ka kuptuar se Manchester City nuk është i gatshëm të paguajë më shumë se 20 milionë funta për lojtarin kontrata e të cilit në Arsenal skadon në verë, ndërsa rivalët e titullit Manchester United gjithashtu dëshirojnë të nënshkruajnë Alexis Sanchez. Conte, i cili zbuloi se ai u përpoq të nënshkruajë Sanchez ndërsa ishte në Juventus, beson se 29-vjeçari është një nga lojtarët më të mirë në botë dhe pranon se është një tifoz i madh i ish-sulmuesit të Barcelonës.

“Ai është një lojtar i madh dhe ai e di shumë mirë se në sezonin e parë në Juventus ne u përpoqëm ta blinim atë nga Udinese dhe më pas ai vendosi të shkonte në Udinese”, tha Conte.

“Unë kam admirim të madh për lojtarët e mëdhenj, mendoj se Alexis Sanchez është një nga këta lojtarë.

“Nëse Manchester City dëshiron Alexis Sanchez, ata blejnë Alexis Sanchez dhe ata nuk kanë problem.

“Mendoj se është një investim i mirë, sepse ne flasim për një lojtar të mirë dhe po dëgjoj se shuma është rreth 20 milionë paund. Nëse blini Alexis Sanchez me një çmim normal ndoshta do te ishte 80 ose 90 milionë euro”.

Arsene Wenger thotë se Sanchez nuk do të lejohet të largohet nga Emirates në janar nëse ata nuk mund të nënshkruajnë një zëvendësim, me Gunners kuptuar nga Sky në Itali që janë takuar me Bordeaux për të diskutuar një marrëveshje të mundshme për Malcom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *