Antonio Conte: Arritja e Giroud në Chelseai është një konkurrencë e mirë për Moratën

Antonio Conte beson se ardhja e Olivier Giroud do të sigurojë konkurrencë të mirë për Alvaro Morata-ën.

Giroud, i cili nënshkroi nga Arsenal në ditën e fundit të transferimeve të janarit, filloi përpara sulmuesit spanjoll pasi Chelseai u rikthye nga humbjet e njëpasnjëshme me një fitore 3-0 ndaj West Brom të hënën. Morata ka luftuar për formën këtë sezon dhe nuk ka shënuar në paraqitjet e tij të fundit në të gjitha garat, por Conte këmbëngul se 25-vjeçari është mjaft i pjekur për të luftuar për një vend në formacionin fillestar.

“Alvaro është një lojtar me një përgjegjësi të mirë dhe një pjekuri të mirë”, tha Conte. “konkurrenca është e mirë për ekipin. Një ekip i madh duhet të ketë konkurrencë në çdo pozitë. “Giroud është një opsion i mirë, ai është shumë i fortë dhe mund të na ndihmojë për pjesën tjetër të sezonit”.

Fitimi i së hënës ka parë Chelsea-in të kthehet në top-katër ekipet në Premier Ligë dhe Ana e Contes tani kthejnë vëmendjen e tyre ndaj angazhimeve të mbetura të kupës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *