Anthony Martial kthehet në trajnim me Manchester United

Anthony Martial arriti në terrenin e trajnimit të Manchester United të premten pas largimit të tij të hershëm nga turneu i klubit në Shtetet e Bashkuara.

Martial ka filluar hapjen e dy ndeshjeve të turneut para sezonal të United-it para se të lejohej të largohet për të marrë pjesë në lindjen e fëmijës së tij të dytë.

Megjithatë, Jose Mourinho kritikoi Francezin për të mos u kthyer menjëherë në turne pas lindjes së fëmijës . “Anthony Martial ka foshnjën dhe pasi fëmija ka lindur, një fëmijë i bukur, plot shëndet, falënderoj Perëndinë, duhet të jetë këtu dhe ai nuk është këtu”, ka thënë portugezi.

Në një postim në Twitter, francezi shkroi: “Faleminderit të gjithëve për mesazhet tuaja. Swan-i im i vogël është në rregull, mamaja e kishte më të vështirë, por falë Zotit, është më mirë tani. “Më vjen keq, por familja ime gjithmonë do të vijë e para … kthehem nesër në Mançester”.

United përballet me Bayernin e Mynihut në miqësoren e tyre para sezonale para se të fillon fushata e Premier Ligës në shtëpi kundër Leicester-it më 10 gusht.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *