Anglia fiton Kupën e Botës në U-17 me fitoren 5-2 ndaj Spanjës në Kolkata

Anglia bëri një rikthim të pabesueshëm për të fituar finalen e Kupës së Botës në U-17 me një fitore 5-2 ndaj Spanjës në Kolkata.

Ana e Steve Cooper kishte humbur në penallti me të njëjtit kundërshtar në finalen e Kampionatit Europian të kësaj vere, por pavarësisht se kishin marr dy gola ​​në pjesën e parë në Indi, ata patën hakmarrje në stilin sensacional nëpërmjet golave ​​nga Rhian Brewster, Morgan Gibbs-White, Marc Guehi dhe Phil Foden me dy gola. Triumfi kap një vit të mrekullueshëm për anët e të rinjve të Anglisë, gjë që ka parë që U19 të fitojnë Kampionatin Europian dhe U20 të fitojnë Kupën e Botës dhe Toulon Tournament.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *