Anësori i Manchester City-it Jack Harrison do të bashkohet me Leeds

Anësori i Manchester City-it Jack Harrison po kalon testet mjekësor në Leeds përpara një marrëveshje kredie gjatë sezonit, sipas burimeve  të Sky.

21-vjeçari u bashkua me City-in nga klubi motër New York City në janar përpara se të kalonte në huazim menjëherë në Middlesbrough për pjesën tjetër të sezonit. Ai bëri katër paraqitje për Boro në kampionatin e Sky Bet në mandatin e kaluar. Lojtari i Anglisë U21 ishte pjesë e turneut para sezonit në Shtetet e Bashkuara dhe u shfaq në ndeshjet e Kupës kundër Borussia Dortmund, Liverpool dhe Bayern Munich.

Harrison ka lindur në Stoke dhe ka shkuar në Akademinë e Manchester United para se të nisej në Amerikë me prindërit e tij kur ishte 14 vjeç. Ai u bashkua me MLS në New York City në 2016 dhe shënoi 14 gola në 59 paraqitje për klubin Yankee Stadium.

Leeds përfundoi një marrëveshje për Barry Douglas nga Wolves të shtunën dhe gjithashtu ka nënshkruar Lewis Baker dhe Jamal Blackman në huazim nga Chelsea këtë verë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *