Anësor kolumbian Jose Izquierdo bashkohet me Brightonin

Anësor kolumbian Jose Izquierdo bashkohet me Brightonin për një tarifë që besohet të jetë me vlerë 13.5 milionë funte nga klubi Brugge.

Anëa e Premier Ligës konfirmuan marrëveshjen për 25-vjeçarin pasi ati ju dha një leje pune nga Shoqata e Futbollit. Nënshkrimi i Izquierdo shënon për herë të dytë që Seagulls kanë thyer rekordin e tyre të transferimit në një javë, pas ardhjes së mesfushorit Davy Propper nga PSV Eindhoven.

Duke folur pasi lojtari pranoi kushtet javën e kaluar, menaxher Chris Hughton tha: “Jose është dikush që ne kemi qenë në dijeni për të dhe ka qenë një nga lojtarët më të shquar në ligën belge gjatë tre viteve të fundit.

“Ai ka qenë një lojtar i mrekullueshëm për klubin Brugge dhe në sezon ai ndihmoi që klubi të fitonte titullin në 2015-16 ai ishte gjithashtu Lojtari i Vitit në Belgjikë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *