Andres Iniesta ka zbuluar se po mendon të largohet nga Barcelona

Andres Iniesta ka zbuluar se po mendon të largohet nga Barcelona kur kontrata e tij të skadoj në verën e ardhshme.

Iniesta ende nuk ka ndjekur Lionel Messin dhe të pajtohet me një marrëveshje të re pavarësisht se drejtori sportiv, Robert Fernandez, duke parashikuar me besim në mars tha se kapiten i Barcelonës do ta zgjasë qëndrimin e tij. Por mesfushori fitues i Kupës së Botës i ka thënë gazetës spanjolle El Pais se ai është më i pa sigurt se kurrë për të ardhmen e tij.

“Tani për tani, ende nuk kam nënshkruar një kontratë të re”, tha ai. “Unë kam shumë ndjenja të çuditshme për herë të parë, por mendoj se kjo mund të jetë normale”.

Barca po vazhdon të ndjekë Philippe Coutinhon dhe Ousmane Dembele të Borussia Dortmundit, pasi ka shitur Neymar në Paris Saint-Germain për 198 milionë funta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *