Andres Iniesta: Barcelona do të jetë përgjithmonë në zemrën time

Andres Iniesta lavdëroi klubin dhe tifozët ndërsa ai i dha një lamtumirë emocionale Barcelonës pas 22 vitesh në kamp Nou.

Kampionët e La Ligas Barça mori një fitore 1-0 ndaj Real Sociedadit të dielën natën dhe ishte një finale e përshtatshme për 34-vjeçarin, i cili e ngriti trofeun për të nëntë herë. Duke iu drejtuar mbështetësve në fushë pas fishkëllimës përfundimtare, Iniesta tha se ai “largohet si një burr”, pasi ka kaluar kaq shumë kohë tek gjigantët katalanas.

“Unë do të vazhdoj dhe do t’ju mbaj përgjithmonë në zemrën time”, tha ai në citimet e botuara në Marca. “Kan qenë 22 vjet të mrekullueshëme, plot krenari, dhe ka qenë një kënaqësi për të përfaqësuar këtë klub. “Unë ju falënderoj për gjithë dashurinë dhe respektin që më keni dhënë që kur kam ardhur si fëmijë, tani po largohem si një burr”.

Bosi i Barcelonës Ernesto Valverde ndjeu se ishte e drejtë t’i jepte mesfushorit lamtumirën që e meritonte duke e zëvendësuar atë në fund të ndeshjes me Paco Alcaceron. “Ne kemi dashur të konkurrojmë dhe të fitojmë, por sot ishte dita e Andres dhe turma e bëri atë të veçantë,” tha Valverde për Barca TV.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *