Andrea Pirlo: Dua të dalë në pension në fund të sezonit

Andrea Pirlo thotë se synon të dalë në pension në fund të sezonit pas përfundimit të kontratës së tij në New York City në dhjetor.

Fituesi i Kupës së Botës 2006, 38, ka kaluar tre vitet e fundit me City-in, por është paraqitur në vetëm 15 nga 32 ndeshje të klubit këtë sezon. I pyetur nga gazeta italiane Gazetta Dello Sport se çfarë janë planet e tij kur kontrata e tij në New York të përfundojë më 31 dhjetor, Pirlo tha: “Ti vetëm e kupton se ka ardhur koha. “Çdo ditë keni probleme fizike, nuk mund të stërviteni si ju pëlqen sepse gjithmonë keni disa gjëra. Në moshën time, kjo është e mjaftueshme. “Nuk është se ju mund të vazhdoni përgjithmonë në 50 vjeç. Unë do të bëj diçka tjetër.”

Pirlo ka fituar gjashtë tituj Serie A dhe Ligën e Kampioneve dy herë në një karrierë të shkëlqyer, dhe ka luajtur për fuqitë italiane Inter, AC Milan dhe Juventusin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *