Ancelotti: Alexis është një lojtar i madh, por jo i vetmi në botë

Carlo Ancelotti ka lënë të kuptohet se Bayern Munich mund të jetë i interesuar në nënshkrimin e Alexis Sanchez, por nuk do të paguajë “para të çmendura”.

Sanchez, i cili po përgatitet për finalen e Kupës së Konfederatave me Kili-n të dielën në mbrëmje, ka mbetur një vit në kontratën e tij në Arsenal.

Bayern Munich kanë qenë të lidhur me një lëvizje të mundshme për Sanchez, dhe Ancelotti u pyet për interesin e raportuar në një konferencë shtypi.

“Nëse vjen një mundësi, klubi do të jetë gati,” tha ai. “Ka shumë zëra, Alexis është një lojtar i madh, por jo i vetmi në botë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *