Alvaro Morata thotë se donte të qëndronte në Chelseai

Alvaro Morata thotë se donte të qëndronte në Chelseai përkundër interesit nga diku tjetër.

Duke mirëpritur djemtë binjake në botë javën e kaluar, Morata tani dëshiron të përmirësohet në sezonin e tij të debutimit në Stamford Bridge. Morata arriti vetëm 11 gola në Premierligë sezonin e kaluar, pas lëvizjes së tij nga Real Madridi dhe ishte subjekt i spekulimeve të transferimit gjatë verës.

Por trajneri i ri i Chelsea-it, Maurizio Sarri thotë se ka besim në të dhe vetë Morata është optimist, duke ndryshuar numrin e këmishës pas lindjes së fëmijëve të tij më 29 korrik.

Ai i tha për Daily Mirror: “Shumë gjëra kanë ndryshuar në jetën tonë dhe e vetmja gjë që kam në kokën time është që të shënoj, të shënoj, të shënoj, pastaj të kthehem në shtëpi dhe të rri me foshnjat e mia dhe gruan time.

“Gjëja më e lehtë do të ishte të largohesha nga Chelseai këtë vit, mund të rikthehesha në Itali, gruaja ime është italiane, është një orë larg shtëpis së saj. “Unë mund të isha kthyer në Spanjë, kam pasur shumë oferta, më shumë para.

“Por unë dua të luftoj, kam pasur presion të ulët, sepse kam luajtur tashmë në Itali dhe Spanjë dhe kam bërë gjëra të mira, por kam vendosur të qëndroj këtu, doja”.

Chelsea do të përballet me Manchester City-in të dielën para hapjes së fushatës së tyre të Premier Ligës në Huddersfield fundjavën e ardhshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *