Alvaro Morata: Manchester United më bëri një ofertë?

Alvaro Morata ka zbuluar se ai kishte një ofertë për t’u bashkuar me Manchester United përpara transferimit të tij nga Real Madrid në Chelsea.

Por 24-vjeçari tha se prania e Antonio Conte në Stamford Bridge bëri që të marr vendimin e tij për t’u transferuar në Londër para Manchesterit një vendim të lehtë. Morata tha se nuk ishte në dijeni për asnjë interes nga Chelsea në fillim të dritares së transferimeve dhe mendoi se ata ishin duke synuar “një lojtar tjetër”.

Ai mbetet i pasigurt nëse ai lojtar ishte Romelu Lukaku, i cili u ble nga Manchester United për 90 milionë funta. “Kam pasur oferta të ndryshme këtë verë, jo vetëm Chelsea dhe Manchester United, por edhe nga ligat e ndryshme,” tha ai për Daily Mail. “Ishte një situatë e mirë për mua. “Biseda më e rëndësishme dhe më e mirë që kisha ishte me Conte, ai donte që unë të vija këtu.

“Por unë fola me Conte disa herë – dhe jo vetëm këtë verë. U ndjeva në borxh ndaj tij. Ai më nënshkroi për Juventusin, por u largua shumë shpejt për të menaxhuar Italinë. “Gjithmonë kam dashur të luaj për të, pasi kalova vetëm dy muaj me të, por u ndjeva sikur ta njihja përgjithmonë.” Kur e kuptova se ai donte të më nënshkruante këtë verë, nuk mendova dy herë. për të bërë këtë veprim. ”

“Kur fola me Conte verën e kaluar, thashë: ‘Nëse unë do të largohem nga Real Madrid, do të jetë vetëm për Chelsea-in’.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *