Alvaro Morata do të bashkohet me Chelseain

Sulmuesi i Real Madrid Alvaro Morata po afrohet në një lëvizje prej 80 milionë eurosh në Chelseai, sipas Marca.

Morata kishte qenë më parë një objektiv për Manchester Unitedin, por ardhja e Romelu Lukaku në Old Trafford dhe pamundësia për të rënë dakord me një marrëveshje me Madridin, United ka hequr dor.

Milan gjithashtu ka treguar një interes, por Morata tani duket i gatshëm të bashkohet me kampionët e Premier League Chelsea për t’i dhënë fund kërkimit të menaxherit Antonio Conte për një sulmues të klasit të lartë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *