Ali Gabr gati për debutimin me West Brom pasi ka siguruar një leje pune

Ali Gabr është në dispozicion për përzgjedhje në West Bromwich Albion pasi ka siguruar një leje pune.

Egjiptian ju është bashkuar Alan Pardew dhe skuadrës së parë që aktualisht stërviten në selinë e klubit të dytë të La Ligës, Espanyol. Mbrojtësi 29-vjeçar mund të jetë në linjë për të bërë debutimin e tij në West Brom në raundin e pestë të FA të shtunën kundër Southampton në The Hawthorns. West Brom nënshkroi Gabr nga klubi egjiptian Zamalek FC në huazim deri në fund të sezonit në ditën e parafundit të dritares së transferimeve të janarit.

Baggies kanë mundësinë për të bërë lëvizjen të përhershme, me një tarifë të rënë dakord mes dy klubeve. 29-vjeçari do të veshë fanellen e numri 16 dhe do të lidhet me partnerin e tij të qendrës, Ahmed Hegazi. West Brom janë pesë pikë në fund të Premier Ligës me 11 ndeshje për të shkuar pas humbjes së tyre 3-0 ndaj Chelsea-it në Stamford Bridge të hënën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *