Alfie Mawson: Carlos Carvalhal sjell energji të re në Swansea City

Alfie Mawson ka lavdëruar shefin e ri të emëruar të Swansea-ës Carlos Carvalhal për të marrë vendin e punës dhe beson se menaxheri portugez mund të sjellë energji dhe pozitivitet në ekip.

Carvalhal pranoi një marrëveshje të mërkurën për të marrë përsipër në Swansea-na deri në fund të sezonit me klubin e rrënjosur në fund të Premier League-ës, duke arritur vetëm 13 pikë nga 20 ndeshjet e para. Bosi 52-vjeçar u nda me ekipin e Sheffield Wednesday pasi humbi 2-1 nga Middlesbrough në fundjavë, duke i lënë në vendin e 14-të në Kampionat.

Mawson pranon se Carvalhal përballet me një “punë të madhe” për të provuar dhe mbajtur Swansea-ën në nivel të lartë, por tha se menaxher i ri, i cili udhëtoi për në klub gjatë natës për të takuar skuadrën, ka ardhur me entuziazëm dhe energji.

“Është një punë e madhe”, tha Mawson. “Unë e përgëzoj ardhjen e tij në ekip, sepse shumë menaxherë do ta kishin kthyer kokën mbrapshtë në këtë rast.

“Ne nuk kemi qenë mjaft mirë dhe kjo është për shkakun ton, por Carvalhal tha:” Unë besoj në aftësinë e skuadrës “dhe shpresojmë se mund t’i përmirësojmë gjërat.

Mawson thuhet se është një objektiv transferimi për West Ham, por mbrojtësi thotë se e ardhmja e tij është e angazhuar për Swans-ën dhe këmbëngul se ai dëshiron të qëndrojë me klubin edhe nëse ata janë të radhitur në fund këtë sezon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *