Alexis Sanchez prioritet për PSG

PSG tashmë ka nisur bisedimet me sulmuesin e Borussia Dortmundit, Pierre-Emerick Aubemayang, por ende nuk i ka bërë ofertë skuadrës gjermane.

Për ta prioritet mbetet sulmuesi i Arsenalit Alexis Sanchez, i cili do t’u kushtonte shumë më pak, për shkak se ka vetëm një vit në kontratën e tij.

Për Sanchezin po ashtu janë duke u interesuara edhe Manchester City dhe Bayern Munich.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *