Alexis Sanchez ka përfunduar lëvizjen e tij në Manchester United

Manchester United ka përfunduar nënshkrimin e Alexis Sanchez në një marrëveshje shkëmbimi me Arsenalin që sheh Henrikh Mkhitaryan të shkojë në Emirates.

Burimet e Sky kan kuptuar se Sanchez ka nënshkruar një kontratë katër vjet e gjysmë me anën e Jose Mourinhos, ndërsa Mkhitaryan ka rënë dakord për një kontratë tre-vjeçare e gjysmë në veri të Londrës. Sky Sports News raportoi se Sanchez dhe Mkhitaryan përfunduan lejet e tyre përkatëse të punës të hënën pasi kishin përfunduar më parë testet mjekësore.

Sanchez do të veshë fanellën me Nr 7 në Manchester United.

Sky Sports News raportoi më parë se United ishte në krye të ndjekjes për të nënshkruar me Sanchez pasi Manchester City u tërhoq nga bisedimet për shkak të kostos, me Chelsea-in gjithashtu duke mbajtur një interes. Por është United që ka fituar garën për të nënshkruar 29-vjeçarin, kontrata e të cilit në Emirates ishte vendosur të skadojë këtë verë, ndërsa Mkhitaryan bëhet nënshkrimi i dytë i Arsene Wenger në dritaren e transferimeve të janarit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *