Alan Pardew: West Brom refuzoi një ofertë nga Arsenali për Evans në minutën e fundit

Alan Pardew ka konfirmuar se West Brom ka hedhur poshtë një ofertë të ulët nga Arsenali për Jonny Evans.

Klubi i Premier Ligës konsideroi shitjen e qendër mbrojtësit Evans në janar për të liruar fonde për një sulmues të ri. Por bosi i Baggies Pardew ishte këmbëngulës në të gjithë dritaren e transferimeve që Albion nuk do të lejonte të vlerësuarin 25 millionë funta Evans të shkojnë në minutën e fundit në qoftë se ata nuk mund të zëvendësojë atë. Dhe Albion vendosi të mbajë Irlandezin të mërkurën pas sjelljes së Daniel Sturridge në huaazim nga Liverpooli për të rritur sulmin e tyre.

Arsenali ishte i interesuar në Evans, 30 vjeç, por Pardew shpjegoi se oferta e tyre, që besohet të jetë rreth 12 milionë funta u refuzua menjëherë.  Evans humbi ndeshjen e Premier Ligës në mes të javës me Man City-in për shkak të një dëmtimi. Por, përpara pritjes të Southampton të shtunën, Pardew refuzoi të konfirmonte nëse mbrojtësi do të ishte i aftë të kthehej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *