Alan McInally: Jurgen Klopp ka një problem të madh në Liverpool

Jurgen Klopp ka një problem të madh në Liverpool pasi ekipi i tij u mundë 2-0 në Leicester në Kupën Carabao të martën, thotë Alan McInally.

Liverpooli dominonte posedimin e topit dhe goditjet në portë gjatë ndeshjes, por u eliminuan nga gara, pasi golat e Shinji Okazaki dhe Islam Slimani siguruan kalimin e Leicesterit në 16-she Duke folur për Sky Sports News të mërkurën, McInally tha: “Liverpooli ka një problem për ta vendosur topin në pjesën e prapme të rrjetës.

“Mbizotërimi i plotë dhe dominimi që ata kishin në gjysmën e parë të lojës nuk ishte keq por problemi është mos fitimi i ndeshjeve, për këtë arsyje mendojë se Klopp ka probleme në Liverpool.

Por McInally beson se ende ka dritë në fund të tunelit për Kloppe, skuadra e të cilit është pa një fitore që prej mundëjes së Arsenalit 4-0 në gusht.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *