Agjentët e Lucas Moura-ës do të takohen me Napolin

Agjentët e Lucas Moura-s do të takohen me drejtorin sportiv të Napolit, Cristiano Giuntoli të mërkurën, sipas Sky në Itali.

Klubi i Superligës kineze Shandong Luneng Taishan gjithashtu po shfaq interes të fortë për 25-vjeçarin brazilian, të cilin Tottenham ka monitoruar në dritaren e transferimeve të janarit. Moura ka konfirmuar se është i pakënaqur në Parc des Princes (PSG) pasi ka luftuar për të mbajtur një vend në ekipin e parë këtë sezon.

PSG kuptohet se dëshiron të ndahet me të në mënyrë të përhershme këtë muaj dhe nuk janë të prirur ta lënë atë të shkoj në huazim. Raportet e përhapura pohuan se Manchester United ishte i interesuar para se ata të ndërhynin vëmendjen për nënshkrimin e Alexis Sanchez, ndërsa raportet e mëtejshme këtë javë thonë se ai është me interes për Arsenalin.

Sky Sports News ka kuptuar se Arsenali janë në bisedime për të nënshkruar sulmuesin e Borussia Dortmund, Pierre-Emerick Aubameyang.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *