Adrien Silva është kthyer në Portugali

Adrien Silva është kthyer në Portugali ndërsa Leicester vazhdon të presë në dispozicion e tij.

Portugezit nuk i lejohet të stërvitet me Foxes pasi FIFA bllokoi kalimin e tij prej 22 milionë funtave nga Sporting Lisbon, sepse dokumentacioni i tij u prit nga FA 14 sekonda pas afatit përfundimtar. Leicesteri ende nuk ka dëgjuar nëse transferimi do të jetë i ratifikuar dhe mesfushori do të vazhdojë të pres kur Leicesteri do të përballet me Liverpoolin në Kupën Carabao të martën. 28-vjeçari ka trajnuar me trajnerët e fitnesit kur klubi zyrtarizon një apel, por Silva është kthyer në shtëpi për tani. Bossi Craig Shakespeare tha: “Ai është kthyer në Portugali për momentin, ai është një baba që pritet, kështu që ai ka kaluar pak kohë me familjen e tij në fundjavë, dhe pastaj do të shohim se çfarë sjell procesi nga tani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *