Adnan Januzaj është gati për Real Sociedad

Anësori i Manchester United, Adnan Januzaj është vendosur të bashkohet me Real Sociedad, pasi një marrëveshje prej 9.8 milionë funtesh u është arritur, raporton Daily Telegraph.

Januzaj kaloi sezonin e kaluar në huazim në Sunderland dhe do të ketë një test mjeksor me Sociedad të mërkurën pasi u tha se nuk ka të ardhme në Old Trafford nga Jose Mourinho.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *