AC Milan shumë afër nënshkrimit me Alvaro Moratan

AC Milan po i afrohet një lëvizje për sulmuesin e Real Madrid Alvaro Morata, sipas La Gazzetta dello Sport.

Marrëveshja do të shihte rikthimin e 24-vjeçarit në Serie A, ku ai pati sukses me Juventusin dhe do të bashkohej me lojtarët si Leonardo Bonucci, Lucas Biglia, Andre Silva, Franck Kessie dhe Hakan Calhanoglu si transferime verore për Milanin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *