AC Milan po konsideron shitjen e Hakan Calhanoglu në janar

AC Milan po konsideron shitjen e Hakan Calhanoglu në janar, më pak se gjashtë muaj pasi ai arriti në klub në një marrëveshje prej 22 milionë euro (19.4 milionë funta) nga Bayer Leverkuseni. Propozimet janë në tryezë nga klubet turke dhe Milan mund të lejojë Calhanoglu të niset për Galatasaray ose Fenerbahce nëse ofrohet një ofertë prej 24 milionë euro (21.1 milionë funta)

Mesfushori 23-vjeçar u shit nga Bayer Leverkuseni gjatë verës për 22 milionë euro plus bonuse. Ai kontribuoi me dy gola dhe gjashtë asistime në 19 ndeshje konkurruese, gjë që nuk është aspak e keqe, por performancat e tij të përgjithshme kanë qenë zhgënjyese. Calhanoglu është sërish jashtë me një lëndim muskulor dhe kuadri i tij delikat po ngre disa pyetje.

Sipas gazetës Corriere dello Sport, Milan ka marrë disa oferta nga klubet turke, mes tyre Galatasaray dhe Fenerbahce, për ndërkombëtarin e Turqisë. Besohet se Rossonerët kanë vënë një çmim prej të paktën 24 milionë euro për mesfushorin krijues dhe mund ta sakrifikojnë atë në janar për të mbështetur financat e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *