Abdoulaye Doucoure thotë se Tottenham, Liverpool, Arsenal të gjithë e duan atë

Mesfushori i Watford Abdoulaye Doucoure thotë se këtë verë ai është i kerkuar nga Tottenham, Liverpool dhe Arsenal.

25-vjeçari ka pasur një sezon të shkëlqyer për Hornet nën të dy drejtuesit Marco Silva dhe shefin e ri Javi Gracia. Liverpooli do të nënshkruajë Naby Keita kur të hapet dritarja tjetër e transferimeve, por Emre Can është jashtë kontratës, ndërsa Spurs kanë qenë duke kërkuar për zëvendësuesin afatgjatë të Mousa Dembele.

Eksperti i futbollit të Sky Sports dhe ish lojtari i Arsenalit Charlie Nicholas ka thënë në janar se ai donte që ish-ekipi i tij të nënshkruante një mesfushor mbrojtës dhe tha: “Do të isha më shumë i interesuar për dikë si Abdoulaye Doucoure (se sa Steven Nzonzi) i cili mund të luante një rol më të thellë mjaft bukur për ne. ”

Doucoure u pyet si një mysafir në mediat franceze Telefoot: ” Se mediat franceze kan kuptuar se klubet si Tottenham, Liverpooli dhe Arsenali po ju ndjekin – cili është qëllimi?” Dhe ai u përgjigj: “Është e vërtetë se këto klube janë të interesuara për mua. Por unë jam në Watford dhe fokusi im është të mbaroj sezonin mirë dhe të ruaj statusin e Premier Ligës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *