Alvaro Morata Ka zgjedhur United

Alvaro Morata i ka thënë shokëve të tij se ai ka vendosur për t’u bashkuar me Jose Mourinhon në Manchester United, raporton Express

Sulmuesi e ka ndërprerë muajin e mjaltit këtë javë për të mbajtur bisedime me Real Madridin, ku pala spanjolle ka vendosur për të ulur çmimin e tyre duke kërkuar nga 70 deri 60 milionë funta për 24-vjeçarin.

Sulmuesi spanjoll është më shumë në përputhje me vlerësimin e anës angleze të një lojtari që Jose Mourinho e sheh si një përshtatje të përsosur për të zëvendësuar Zlatan Ibrahimovic.

Tottenham i cakton çmimin Man Cityt për Walkeri-n

Image result for kyle walker

Manchester City ka hapur bisedime me Tottenhamin për Kyle Walkerin, por Spurs nuk janë të gatshëm të pranojnë asgjë më pak se 50 milionë funta, raporton The Mirror.

Ricardo Pereira i Porto është ndër objektivat për të zëvendësuar Walker, edhe pse një marrëveshje e re me Kieran Trippier e bën atë më të mundshëm për të zëvëndësuar Walkerin sezonin e ardhshëm.

Arsenal dhe Mbappe kjo është situata

Image result for kylian mbappe

Arsenali është jashtë garës për të nënshkruar me yllin e Monacos Kylian Mbappe dhe do ta kthejë vëmendjen e plotë ndaj dy yjeve të tjerë-Alexandre Lacazette dhe Thomas Lemar.

Adoleshenti ishte prioriteti kryesor i Arsene Wenger, por me interesimin e shumë klubeve më të mëdha të Evropës, Gunners kanë pranuar se ai mund të jetë jashtë mundësive të tyre.

Bëhet e ditur e ardhmja e Ivan Perisic

Ngjarja në mes Manchester United dhe Ivan Perisic duket e vendosur me një fund të pakënaqur për Jose Mourinhon pasi Interi është në gjendje ta mbajë atë, sipas La Gazzetta dello Sport.

Nerazzurrët duhej të grumbullonin 30 milionë euro për të shmangur prishjen e rregullave financiare të UEFA-s dhe arritën këtë objektiv duke shitur lojtarë të tjerë. United shpresonte të përfitonte nga gjendja e tyre financiare duke ofruar një ofertë për yllin e Kroacisë, por Interi e ka hequr atë nga tregu i transferimeve.

Murinho vendos për Jones

Manchester United nuk duan ta shesin mbrojtësin Phil Jones gjatë afatit kalimtar së transferimit, sipas ESPN.

Nënshkrimi i Victor Lindelof nga Benfica ka ngritur pyetje mbi të ardhmen e Jones në Old Trafford, por menaxheri Jose Mourinho është i gatshëm për të mbajtur perfaqesuesin e kombëtares Angleze në skuadrën e tij edhe sezonin e ardhshëm.

Baca dhe Real në luftë për yllin e Spanjës

Image result for dani ceballos

Barcelona është e gatshme ta luftojë me Real Madridin për të nënshkruar me mesfushorin e Real Betis Dani Ceballos, raporton Sport.

Ceballos ka bërë përshtypje për Spanjën në kampionatin evropian U-21 dhe Real Madridi është i gatshëm të bjerë dakord për një marrëveshje që do ta blinte lojtarin dhe pastaj ta lë edhe për një vit në Real Betis në formë huazimi.

Megjithatë, Barca është gati t’i ofrojë Ceballosit mundësinë për të luajtur futboll të ekipit të parë në Camp Nou sezonin e ardhshëm dhe shpresojn që lëvizja e ardhshme e Cristian Tello-s në R.Betis do të shkonte në favor të tyre.

Arsenal mban dy yllat e saj në skuader

Alexis Sanchez-it dhe Mesut Ozil-it ju janë ofruar 20 për qind rritje të pagave nga Arsenal në një përpjekje për të bindur të dy për të qëndruar në stadiumin Emirates, sipas Daily Mail.

Të dy lojtarët kanë refuzuar më parë kontrata të reja me vlerë rreth 250,000 funte në javë, por ju janë ofruar nxitje të reja që do të zbatohen nëse Arsenali do të përfundojë në top katër sezonin e ardhshëm.

John Terry ka gjetur skuadrën e re

John Terry favorizon një lëvizje në Aston Villa dhe mbrojtësit të Chelseasit i është ofruar një kontratë një vjeçare për t’u bashkuar me ekipin e Steve Bruce, sipas Sky Sports.

Ish-kapiteni i Anglisë po largohet nga Chelsea në një transferim të lirë dhe ka tërhequr interes nga Bournemouth, Swansea dhe West Brom.

Megjithatë, Terry thuhet se nuk është i interesuar të luajë kundër Chelseat dhe tani ka vendosur të zbresë në Kampionat pasi ju ofrua oferta nga Villa, dhe rivalët e tyre lokalë të Birmingham City.