10 emrat e lojtarve të cilët Arsenali dëshiron ti sjell në skuadër për sezonin 2017/18

Arsenali do ti duhet për të forcuar skuadrën e tyre këtë verë, por cilat duhet të jenë perforcimet?

Gunners, që mundën Chelsean 2-1 për të fituar FA Cup të shtunën, përfunduan fushatën e Premier League në vendin e pestë.

Arsenali do të jetë në kërkim për të forcuar skuadrën e tyre përpara sezonin 2017/18, ndërsa ata do ta bejne këtë me ose pa kryesimin e Arsene Wenger, klubi në veri të Londrës ka qenë i lidhur fort me një numër sulmuesish, përfshirë Andrea Belotti, Sergio Aguero dhe Moussa Dembele, edhe pse mes thashethemeve se Alexis Sanchez mund të largohet nga klubi.

Këta janë 10 emrat e lojtarve të cilët Arsenali mund ti sjell në skuadër për sezonin 2017/18:

1.Andrea Belotti
2.Sergio Aguero
3.Henry Onyekuru
4.Danilo
5.Moussa Dembele
6.Jack Butland
7.Tammy Abraham
8.Riyad Mahrez
9.Corentin Tolisso
10.Thomas Lemar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *